Oświetlenie
do
piekarni

Oświetlenie do piekarni

W przypadku obiektów handlowych rola oświetlenia polega nie tylko na zapewnieniu odpowiedniej widoczności, ale także podkreśleniu atrakcyjności sprzedawanych towarów. Oświetlenie do piekarni lub cukierni powinno być dobrane w taki sposób, aby podkreślało walory znajdujących się w nich produktów spożywczych oraz zachęcało Klientów do zakupu.

Na co zwrócić uwagę.

Odpowiednie rozmieszczenie lamp w punktach sprzedaży ma istotny wpływ nie tylko na zachowania Klientów, ale także kreowanie klimatu panującego w danym miejscu. W przypadku piekarni istnieje kilka punktów strategicznych, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania oświetlenia.

Przede wszystkim należy skupić się na dobraniu najbardziej optymalnego natężenia światła, czyli stopnia jego intensywności - zarówno w przypadku całego pomieszczenia, jak i opraw akcentujących. Zbyt ciemne wnętrze piekarni lub niedoświetlenie ekspozycji z pieczywem może wpłynąć na odczucie dyskomfortu Klientów, a także nieodpowiednie zaprezentowanie sprzedawanych towarów.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest uzyskanie odpowiedniej barwy iluminacji - między innymi dlatego że wpływa ona na nasze samopoczucie oraz atrakcyjną prezentację produktów. W przypadku produktów spożywczych takich jak pieczywo, najlepiej sprawdza się oświetlenie o ciepłej, żółtej barwie, które w odpowiedni sposób wyeksponuje sprzedawane produkty oraz podkreśli ich apetyczny wygląd i świeżość.

Podczas wyboru oświetlenia do piekarni warto postawić na proste i minimalistyczne w swojej formie oprawy, dzięki którym uwaga Klientów będzie skupiona tylko na sprzedawanych towarach. Ponadto nie bez znaczenia jest także montaż opraw - należy zwrócić uwagę na to, aby zamocować je w sposób, który nie zaburza przygotowanej ekspozycji, ale stanowi jej dyskretne oraz wyważone dopełnienie.

W ofercie firmy Messa Light znajdą Państwo oprawy LED cechujące się jednolitością barwy, dzięki czemu możliwe jest zaprezentowanie pieczywa w sposób jak najbardziej korzystny z perspektywy sprzedażowej oraz profesjonalny.

Sample projects

  • Do uzyskania profesjonalnego oświetlenia wystarczą tylko trzy oprawy!
  • Kolory do poszczególnych zastosowań zapewniające atrakcyjną prezentację produktu
  • Tworzenie przyjemnej atmosfery
  • Wysoka jednolitość barwy
  • 5 letni okres gwarancyjny