Oświetlenie
sklepu
mięsnego

Produkty spożywcze stanowią specyficzną grupę sprzedawanych towarów, gdyż w ich przypadku Klienci bardzo dużą uwagę zwracają na wygląd, co potwierdza zasadę że dobrze wyeksponowany towar po prostu lepiej się sprzedaje. Podkreślenie świeżości sprzedawanych towarów, takich jak na przykład wyroby mięsne, czyli podkreślenie ich apetycznego wyglądu, może przełożyć się na decyzje zakupowe Klientów. Należy pamiętać jednak o tym, że poszczególne produkty spożywcze wymagają zastosowania innego rodzaju oświetlenia - zarówno pod względem jego natężenia, a także barwy.

Wybór barwy światła

Oświetlenie sklepu spożywczego powinno być dostosowane do rodzaju sprzedawanego towaru, gdyż nie każda barwa korzystnie wpływa na wygląd konkretnego jedzenia. W przypadku nabiału zaleca się barwę białą, owoców morza i ryb - niebieską, natomiast jeżeli mowa o mięsie i wędlinach, to za najbardziej korzystne uważa się zastosowanie światła w odcieniu różowym.  Nadaje ono wołowinie, drobiu, baraninie czy wieprzowinie czerwonawej barwy, świadczącej o świeżości znajdujących się za ladą chłodniczą produktów.

Profesjonalne oświetlenie sklepu mięsnego powinno uwydatniać walory tego rodzaju produktów, dlatego często wykorzystuje się oprawy z filtrami, mającymi na celu podkreślenie odcienia czerwonego. Idealnym rozwiązaniem są także nowoczesne oprawy LED, które umożliwiają uzyskanie odpowiedniego natężenia i jakości światła, a do tego zaliczają się do rozwiązań energooszczędnych.

Profesjonalizm i energooszczędność

Oferujemy naszym Klientom oprawy cechujące się nie tylko nowoczesnym wyglądem i zapewnieniem odpowiedniej barwy światła, ale także energooszczędnością. W naszym asortymencie znajdą Państwo oświetlenie sklepowe, które w odpowiedni sposób podkreśli walory produktów spożywczych, takich jak mięso, wędliny, ryby, wyroby garmażeryjne, a także sery. Firma Messa Light służy swoim Klientom fachowym doradztwem zarówno w kwestii wyboru odpowiednich opraw, jak i ich najbardziej optymalnego rozmieszczenia w sklepie.

Sample projects

  • Sometimes only three luminaires are required to achieve professional lighting!
  • Colors adapted to individual applications ensure attractive product presentation
  • High color uniformity
  • 5 year guarantee