Lampy sklepowe – jak wybrać?

Oprawy LED dla branży spożywczej


W przypadku branży spożywczej czynnikiem bardziej istotnym nawet od kwestii finansowych, jest zachowanie standardów bezpieczeństwa - w szczególności w odniesieniu do obiektów, w których mamy do czynienia z produkcjom żywności bądź przetwórstwem mięsnym. Oświetlenie do sklepu oferującego produkty spożywcze, powinno cechować się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także być pozbawione szkodliwych elementów, takich jak na przykład rtęć. Plusem jest także minimalna emisja energii cieplnej, która może mieć niekorzystny wpływ na żywność. Nowoczesne oprawy LED stanowią rozwiązanie, które idealnie spełnia restrykcyjne normy związane z produkcją oraz sprzedażą wyrobów spożywczych.

Jeżeli chodzi o aspekt wizualny, to ważne aby wybrane oświetlenie sklepowe LED jak najlepiej oddawało rzeczywiste kolory sprzedawanych produktów. Zastosowanie oświetlenia o zwiększonym współczynniku oddawania barw sprawia, że produkty spożywcze wyglądają naturalnie, a co za tym idzie - świeżo i apetycznie.


Lampy w sklepie odzieżowym


Ekspozycja ma za zadanie przyciągnąć uwagę Klientów i wzbudzać w nich przyjazne skojarzenia, które przełożą się na podjęcie decyzji zakupowej. Większość z nas kupuje wzrokiem, dlatego oświetlenie sklepu odzieżowego jest rzeczą, którą warto dokładnie przemyśleć i zaplanować. W przypadku lamp mających pełnić funkcję głównego źródła światła dla całego sklepu, należy zadbać o to, aby zastosowane oprawy posiadały jednakową temperaturę barwową, która sprawi że przestrzeń będzie wydawała się większa i bardziej otwarta. Natomiast jeżeli chodzi o lampy pomocnicze, to ich celem jest wyeksponowanie konkretnego towaru poprzez podkreślenie jego walorów i drobnych detali.

Ponadto oświetlenie sklepu odzieżowego powinno także pełnić rolę dekoracji, która wpływa na klimat danego miejsca, dlatego warto zainwestować w oprawy LED nawiązujące do charakteru marki, panującej kolorystyki wnętrza bądź rodzaju oferowanych ubrań.