Technologia LED

Energooszczędność, wysoka efektywność oraz znikoma emisja ciepła - to jedne z wielu właściwości technologii światła LED, która obecnie znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach - począwszy od przemysłu, poprzez handel, kończąc na reklamie.

Estetyka i nowoczesność

Jednym z oferowanych przez firmę Messa Light rozwiązań opartych na tej technologii jest dekoracyjne oświetlenie sklepowe LED, stosowane w różnego rodzaju butikach oraz punktach usługowych. Dostępność wielu opraw o odmiennym wyglądzie i funkcjonalności sprawia, że nasi Klienci mają dużą swobodę w kwestii wyboru rozwiązania, które najbardziej będzie pasowało do danej przestrzeni. W przygotowanej przez nas ofercie znajdą Państwo oprawy typu downlight, systemowe, zwieszane oraz innego rodzaju rozwiązania, dające wiele możliwości sterowania oświetleniem sklepowym.

Dzięki znikomej ilości źródeł światła LED, a także ich odpowiednim rozmieszczeniu, jesteśmy w stanie uzyskać niepowtarzalną atmosferę oraz podkreślić charakter danego miejsca. Lampy oparte na tradycyjnych żarówkach nie są w stanie zapewnić odpowiednio nasyconych kolorów, dostępnych w ogromnej liczbie odcieni. Natomiast kompozycja ciepłych oraz zimnych barw, która jest możliwa do osiągnięcia w przypadku opraw bazujących na technologii LED, znacząco wpływa na Klienta odwiedzającego sklep oraz postrzeganie otaczającej go przestrzeni. Odpowiednie oświetlenie witryn sklepowych, ekspozycji czy całej powierzchni sprzedażowej przyciąga uwagę Klientów, ułatwia poruszanie się po obiekcie, a także podkreśla walory oferowanych towarów.

Funkcjonalność i oszczędność

Niewątpliwie technologia LED stała się w ostatnim czasie popularna ze względu na niewielkie koszty jej zastosowania, związane z niskim poborem prądu, a także zdecydowanie dłuższą trwałość użytkowania w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Ponadto brak stosowania rtęci oraz innych niebezpiecznych substancji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, co wpływa na pozytywny odbiór stosowania tego rodzaju świateł.

W sektorze handlowym oświetlenie generuje sporą część kosztów związanych z energią. Dlatego w przypadku sklepów i lokali usługowych istotne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, przekładających się na znaczne oszczędności, a co za tym idzie szybki zwrot inwestycji w oświetlenie LED.