Oświetlenie do przymierzalni

Przymierzalnia jest bez wątpienia jednym z kluczowych miejsc w każdym sklepie odzieżowym. Niestety właściciele tego typu powierzchni handlowych, przeważnie nie przykładają dużej wagi do pomieszczeń, w których przymierzamy ubrania, co stanowi ogromny błąd. A przebieralnie w stacjonarnych butikach odzieżowych są przecież - zaraz po wystawie - najważniejszą częścią sklepu. O tym dlaczego przymierzalnia zamiast zachęcać do zakupu, często zachęca do szybkiego opuszczenia sklepu, kilka słów poniżej.

Komfortowe przymierzanie

Źle urządzona przymierzalnia może skutecznie zniechęcić Klientów do odwiedzania konkretnego sklepu odzieżowego, a także sprawić, że będą oni woleli robić zakupy w Internecie. Miejsce, w którym przymierzamy ubrania (szczególnie jeżeli dotyczy to kobiet), powinno być w miarę możliwości przestronne, oddzielone od przestrzeni handlowej, a także odpowiednio oświetlone.

Co w przymierzalniach może odstraszać Klientów? Przede wszystkim kotary, których nie da się zasunąć do końca, drzwi bez zamknięcia, małe pomieszczenia, w których nie można się komfortowo obejrzeć, złe rozmieszczenie luster, czy brak miejsca na odstawienie swoich rzeczy. Jednak wśród wielu grzechów jakie fundują nam przymierzalnie w sklepach odzieżowych, do najgorszych należy chyba zastosowanie w nich złego oświetlenia. Złego czyli jakiego? Takiego, które sprawia, że przymierzając ubrania wyglądamy w nich niezbyt korzystnie, a sama odzież wydaje się być dużo mniej atrakcyjna niż na sklepowych półkach.

Kluczowa rola światła

Każdemu pewnie zdarzyło się kiedyś mierzyć ubranie, które na wieszaku, czy witrynie sklepowej prezentowało się znakomicie, natomiast po przyjściu do przebieralni okazało się, że jednak nie spełnia naszych oczekiwań. Dlaczego?Najczęściej wina tkwi w lampach, które znajdują się wewnątrz przymierzalni.

Oświetlenie sklepu odzieżowego, a w szczególności to znajdujące się w przebieralni, powinno spełniać kilka zasad. Największym wrogiem dobrego samopoczucia kobiet, podczas przymierzania ubrań, jest zastosowanie punktowego oświetlenia z góry. Takie światło zniekształca rysy twarzy, dodatkowo postarzając ją poprzez podkreślenie niedoskonałości cery. Z drugiej strony w przebieralniach często można spotkać się także z niewystarczającym dostępem do światła, przez co rzeczywisty kolor ubrań jest przekłamany.